Par uzņēmumu

Uzņēmums tika dibināts 1999. gadā un līdz 2018. gadam tas darbojās ar nosaukumu “LD Podniki”. Mēs esam ģimenes uzņēmums un tā dibinātājs ir ģimenes vecākais loceklis Roberts Dziaks, pēc dažiem gadiem viņam pievienojās dēls Lucjans, tagad uzņēmums tiek pakļauts tālākām organizatoriskām izmaiņām, taču joprojām saglabā ģimenes uzņēmuma unikālo raksturu.

Roberts Dziaks no paša sākuma centās izveidot apkures sistēmu, kas palielinātu koksnes dedzināšanas ekonomiju. Pārbaudes sākās ar šķeldas degvielu, kas 90. gados tika apstrādāta kā atkritumi un jau tad to izmantoja kā degvielu, vienīgi ļoti neefektīvā veidā. Roberts mēģināja izveidot “perfektu” apkures sistēmas risinājumu izmantojot “neefektīvu” degvielu.

“Es neizturēju neveiksmi, es vienkārši atklāju 10 000 nepareizu risinājumus” – ir teicis kādreiz Tomass Edisons -, apkopojot savu darbu pie spuldzes radīšanas.Būvējot šķeldas padevēju, tas bija gandrīz salīdzinošs darbs. Mēs paši esam izstrādājuši koksnes šķeldas dedzināšanas tehnoloģiju, izgudrojot tās padeves metodi, kas daudziem pasaules slaveniem uzņēmumiem, kas nodarbojas ar šāda veida iekārtu ražošanu – izrādījās neiespējama.

Tas prasīja vairākus gadus, bet mūsu darba efektu apstiprināja patents, ko ieguvām pēc četru gadu centieniem un nonācām pie efektīva risinājum šķeldas izmantošanai 2018. gadā. Tajā pašā gadā mēs veicām visus likumā noteiktos sertifikācijas testus, ko veica Akreditētā apkures katlu un apkures ierīču testēšanas laboratorija Lodzas Enerģētikas institūtā. Atbilstības sertifikāta iegūšana standartam PN-EN 303: 5, kas apliecina mūsu katlu atbilstību 5. klasei, un apstiprinājums par atbilstību Komisijas Regulai (ES) 2015/1189 par ekodizaina prasību izpildi cietā kurināmā katliem (tā sauktais Ekodizains).

Tādējādi mēs varam droši apgalvot, ka esam iekļuvuši katlu rūpniecības vadošajos līderos, apsteidzot daudzus uzņēmumus, kas ražo ekoloģiskus un ekonomiskus katlus. Mūsu risinājums ir 100%  tehniskais izdomājums, kas ir arī Polijas produkts.

Uzņēmuma mērķis

Altereco misija ir izcilu, ekoloģisku un maksimāli efektīvu centrālapkures katlu ražošana, paredzētu biomasas degvielām. Un tādējādi uzlabojot mūsu dzīves ,gaisa un apkārtējās vides kvalitāti.

Uzņēmuma vīzija

Altereco vīzija ir iedvesmot klientus rūpēties par gaisa tīrību un kvalitāti kā arī apzināties, ka mums ir ietekme uz to! Izvēloties pareizo tehnoloģiju mēs varam izmainīt mūsu līdzšinējos ieradumus.